Na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za seniore i seniorke u džudou, koje je održano danas u Trebinju učestvovalo je 123 takmičara iz 29 klubova iz Bosne i Hercegovine, a članovi DŽudo kluba "Leotar" su osvojili 4 medalja.

prvenstvo bih u dzudou

Zlato su osvojili Mitar Mrdić u kategoriji do 73 kilograma i Aleksandra Samardžić u kategoriji do 63 kilograma. Srebrnu medalju je osvojila Anja Ramić u kategoriji do 52 kilograma, dok se bronzom okitila Ivana Rikalo u kategoriji do 57 kilograma.

Mitar Mrdić je proglašen za najboljeg tehničara u muškoj konkurenciji, a Selma Sejdinović iz ŽDŽK Sarajevo u ženskoj konkurenciji.

Najbolji takmičar na Prvenstvu BiH u muškoj konkurenciji je Amel Mekić iz DŽK Bosna, a najbolja takmičarka je Larisa Cerić iz ŽDŽK Sarajevo.

Za najbolji klub u muškoj konkurenciji proglašen je džudo klub Bosna, dok je u ženskoj konkurenciji proglašen ženski džudo klub Sarajevo.

Nakon zavšenog Prvenstva BiH u džudou takmičare je testirala Antidoping komisija.