Rukometaši Leotara su u okviru 7.kola Premijer lige BiH poraženi na gostovanju u Zenicu od ekipe Čelika rezultatom 31:27.

rk leotar

Leotar je dobro otvorio utakmicu i većim dijelom prvog poluvremena vodio, u pojedinim momentima i po 3 gola razlike. Međutim domaća ekipa je pojačala igru u odbrani i sa par kontra napada preokrenula rezultat, te se na poluvrijeme otišlo sa 16:13 za Čelik. U nastavku utakmice Leotara je pokušao da stigne predost od 3 gola zaostatka, ali domaći  5. minuta prije kraja odlaze na nedostižnih28:24.

Vrijedi izdvojiti najbolje pojedince u Leotaru, a to su Marko Davidović koji je 9 puta zatresao mrežu domaćina i Armin Maric sa 5 postignutih pogodaka. Na golu je stajao odlični Petar Jokanović koji je imao 20 uspješnih intervencija.

Ništa bolje od rukometaša nisu odigrali ni košarkaši Leotara, koji su u posljednjoj utakmici četvrtog kola Lige 12 Bosne i Hecegovine poraženi od ekipe Servitiuma rezultatom 79:75

Domaćini bolje otvaraju susret i već nakon par minuta dolaze do osam poena prednosti. Uspio je Servitium zadržati prednost i riješiti prvu četvrtinu u svoju korist rezultatom 18:12. Nastavio je Servitium sa dobrom igrom i u drugih deset minuta. Gosti su u prvom poluvrmenenu imali jako loš procenat šuta iz igre, svega 28%, pa je prednost domaćina 37:28 i dobra za Leotar.

Leotar je popravio šut u nastavku i već na polovini igre u trećoj četvrtni imali su samo tri poena zaostatka. U posljednju četvrtinu domaćin je ušao sa vodstvom 55:49. U odlučujućih deset minuta vidjeli smo dobar susret i neizvjesnu završnicu. Na pet minuta do kraja, domaćin je imao jedan poen prednosti. Nije Servitium prokockao vodstvo i na kraju je slavio 79:75. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Šibalić sa 28 poena. Kod trebinjaca Đurasović je postigao 29 poena. SPORTSPORT.BA/TrebinjeLive