Uspješno je završen 40. Međunarodni plivački miting ''Mladost 2012'', koji je održan 03-04.11.2012.godine na zatvorenom bazenu SRC Mladost u Zagrebu.

ivana ninkovic

Na mitingu je učestvovalo preko 400 plivača iz Evrope, među kojima se ističu svjetske zvijezde kao što su Daniel Gyurta – HUN Olimpijski pobjednik 200m prsno, Daryna Zevina – UKR evropska prvakinja 100 i 200m leđno, Emil Tahirović – SLO viceprvak Europe na 50m prsno,Anja Čarman  - SLO prvakinja Evrope na 200 metara leđno, Peter Mankoč – SLO svjetski prvak i rekorder 100m mješovito, Sanja Jovanović – CRO svjetska rekorderka, svjetska i evropska prvakinja, Triin Aljind – EST europska prvakinja 50m leptir, Saša Imprić – CRO evropski viceprvak 200 mješovito, Mario Todorović – CRO mediteranski prvak 50m delfin i drugi.

U jakoj konkurenciji plivača i plivačica, blistale su i trebinjke Ivana Ninković i Nina Žarković koje su uspjele da se plasiraju u nekoliko finalnih trka.

Ivana Ninković oborila je seniorske rekorde BiH u disciplinama 50m prsno koji sada iznosi 32:55 i time zauzela odlično 4. mjesto i u disciplini 200m prsno 2:38:56 nakon kojeg je zauzela ukupno 6. mjesto u finalnoj trci. U disciplini 100m prsno Ivana je takođe uspjela da obezbijedi finale, u kojim je završila na odličnoj 6. poziciji sa isplivanih 1:12:02.

Nina Žarković blistala je sa novim ličnim rekordom u disciplini 200m slobodno 2:06:74, u kojoj je zauzela ukupno 9.mjesto, dok je u disciplini 50m delfin imala najbolji plasman, završivši trku na 6. mjestu sa isplivanih 28:66. Nina je uspjela da uđe i u finale u najatraktivnijoj trci 100m slobodno koju je isplivala za 58:02 i završi na odličnom 8. mjestu.

Naredno takmičenje na kome će učestvovati Ivana i Nina je u Zrenjaninu od 08-11.11.2012.godine. PK OLYPM