Na Međunarodnom plivačkom mitingu "Victoria-Primorje 2012", nastupilo je preko 350 takmičara iz preko 30 plivačkih klubova iz Turske, Slovenije, Srbije, Hrvatske i BiH, među kojima su i trebinjke  Ivana Ninković i Nina Žarković.

Ivana i Nina

U disciplini 100m prsno Ivana je oborila seniorski rekord BiH u disciplini 100m prsno sa isplivanim rezultatom 1:11:33 (dosadašnji rekord bio je 1:12:04). Pri tome je osvojila i zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji, a bronzu u apsolutnoj kategoriji.
Prvog dana Nina Žarković uspjela je da se domogne dva finala u disciplinama 50m slobodno (26:70, 8.mjesto) i 100m delfin ( 1:04:60, 7.mjesto) u kojima je plivala blizu ličnih rekorda.
Drugog dana mitinga Ivana Ninković uspjela je da osvoji još jedno prvo mjesto u juniorskoj konkurenciji i treće mjesto u apsolutnoj u disciplini 50m prsno sa isplivanim rezultatom 32:76. Ivana je u disciplini 50m delfin oborila lični rekord u disciplini 50m delfin koji sada iznosi 29:63. Iako smo najavljivali obaranje rekorda BiH u disciplini 50m delfin, Nini Žarković je malo nedostajalo da to i realizuje u kvalifikacijama, ali ovaj put je uspjela da obori lični rekord isplivavši 28:22, koji je sada bolji za 2 desetinke u odnosu na prošli rekord, a obaranje rekorda BiH ostavljamo za neko drugo takmičenje. Nina je u disciplini 100m slobodno uspjela da uđe u finala i plasira se na 9. mjesto sa isplivanim rezultatom 59:33.
Još jednom iskrene čestitke trebinjkama sa željom da u narednom periodu plivaju sve bolje! PK OLYMP