Plivači Leotara osvojili su šest medalja od čega po 2 zlatne, srebrne i bronzane medalje na juče završenom 5. međunarodnom plivačkom mitingu „Banjaluka open 2012“, na kome je učestvovalo 306 takmičara iz 11 država. Između ostalih, najzvučnija imena su vrhunskih plivača poput Nađe Higl i Dinka Jukića.Banjaluka open 2012Zlata za Trebinjce osvojili su Ivana Ninković u disciplini 50m prsno (32.31), koja je u predtakmičenju postavila novi rekord mitinga, sa rezultatom 32.26, te Anđela Slavić, u disciplini 200m slobodno (3:00,90) u kategoriji W3. Ana Popović osvojila je četiri medalje - srebro na 50m prsnon (42.46) u kategoriji W3, kao i u disciplini 50 m slobodno (34.44), te bronze na 100m slobodno (1:15.05) i na 100m prsno ((1:34.67), u istoj kategoriji. Nina Žarković bila je četvrta na 50m delfin (29.05), kao i na 50m slobodno , gdje je ostvarila vrijeme 27.20 (705 FINA bodova), što je novi apsolutni rekord Bosne i Hercegovine. Sedmo mjesto u Banjaluci osvojio je Drago Krivokapić na 50 m slobodno (25.03), a osmo mjesto na 100 m slobodno (55.42), u apsolutnoj konkurenciji. „Veoma sam zadovoljna svojim rezultatom na ovom takmičenju, kao i rezultatom koji sam ostvarila u vremenu od 27.20 u disciplini 50m kraul i postavila novi rekord BiH“ izjavila je nova rekorderka Nina Žarković.    Opština Trebinje