Najbolji teniser svijeta pobijedio je Tomaša Berdiha rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 6:2) i plasirao se u svoje drugo finale Monte Karla. Meč je odigran u dosta lošim uslovima, uz izuzetno jak vjetar koji je sve vrijeme "dizao" šljaku.

djokovic

Iako je češki teniser osvojio prvi set, prvi teniser svijeta uspeo je da preokrene rezultat u svoju korist i na kraju proslavi pobjedu rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 6:2). Đoković se još jednom se izborio sa protivnikom i svojim emocijama i plasirao se u drugo finale Monte Karla.vU trenucima dok mu je u Beogradu sahranjen deda istrčao je na teren Monte Karla i deveti put u deset mečeva pobijedio neugodnog Čeha Tomaša Berdiha.

Polufinalni okršaj Čeha i Srbina nije bio lijep za oko. Obojica su pružili svoj maksimum u uslovima koji nisu potpuno pogodovali tenisu (izuzetno jak vjetar), a pobijedio je najbolji teniser na svijetu.

Berdih je poveo u setovima velikim preokretom pri Novakovom vođstvu 4:2. Čeh je dobio četiri gema zaredom i ovojio prvi set. Đoković je u drugom setu zaigrao čvršće, branio svoj servis i odveo meč u treći set. I tu dionicu počeo je furiozno, sa dva brejka poveo 3:0 i iz gema u gem igrao sve bolje do konačnih 2:1 u setovima.

Đoković će u svom drugom finalu Monte Karla igrati protiv pobjednika duela Rafael Nadal - Žil Simon. Španac je do ove godine bio apsolutni vladar turnira, osvojivši sedam uzastopnih titula.  MONDO