Fudbaleri Bajerna zasluženo su slavili trijumf od 2:1 nad madridskim Realom u prvom polufinalnom meču Lige šampiona, a da na revanš odu sa prednošću pobrinuo se Mario Gomez pogotkom u 90. minutu.

Bajern - Real

Bajern je odigrao sjajnih prvih 45 minuta, odličnu taktiku je postavio Jup Hajnkes, koji je možda iznenadio kolegu Murinja ostavljenjem na klupi Tomasa Milera, čije je mesto u prvih 11 zauzeo Toni Kros.

"Posebni” nije eksperimentisao, opredelio se za standardnu formaciju sa Benzemom u napadu, iza koga su delovali Ronaldo, Ozil i Di Marija, ali je to bilo jedno od najslabijih poluvremena Reala ove sezone i jedna od najlošijih partija Kristijana Ronalda.

Samo dva bljeska francuskog napadača, jedan u uvodnom delu utakmice, drugi pred odlazak na odmor, zagrejali su dlanove Nojera, ali je nemački golman izašao kao pobednik iz oba duela.

Bajern imao više loptu u svom posedu i iz prve prave prilike na meču došao u vođstvo - Kros je izveo korner na leve strane, lopta se odbila od Badštubera i pala pravo ispred Riberija, koji je oštrim udarcem kroz šumu nogu matirao Kasiljasa za 1:0 i erupciju oduševljenja na Alijanc areni.

Ostaje dilema da li je Gustavo zasmetao tom prilikom golmanu i kapitenu Madriđana, pošto se našao ispred njega i čini se da je pomoćnik Hauarda Veba mogao da signalilizira pasivan ofsajd. Ipak, to nije učinio, a ni primljen gol nije razmrdao goste.

Ubrzo po povratku sa pauze gosti su stigli do izjednačenja, čini se u pravom trenutku. Prvo je Kristijano Ronaldo izašao oči u oči sa golmanom Nojerom i propisno se obrukao pošto je šutirao slabo i pravo u njega.

Nakon toga, lopta se odbila do Benzeme koji je prošao po desnoj strani i našao Portugalca na drugoj stativi, a on iz mrtvog ugla povratnom asistirao do Ozila kome nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese mrežu.

Od tog trenutka, igrača Reala nije bilo nigde na terenu, prepustili su inicijativu domaćinu i sigurno da bi igru sa Alijanc arene mogli što pre da zaborave, iako su bili na pragu da izvuku povoljan rezultat, ali da ne bude tako pobrinuo se sjajni Gomez.

Napadač Bavaraca se iskupio za promašaj iz 71. minuta kada je mogao da donese svom timu novo vođstvo, ali je bio priseban u samoj završnici - Lam je nadmudrio Koentraa i napravio sebi prostor za centaršut na desnoj strani, ubacio loptu u peterac gde je Kasiljas morao bolje da odreaguje, a Gomez se probio ispred Arbeole i zatresao mrežu za veliku radost na tribinama i prednost pred revanš u Madridu - 2:1.

Duel na Santjago Bernabeu je zakazan za 25. april, dok su u prvom meču drugog polufinala u sredu sastaju Čelsi i Barselona u Londonu od 20:45. BLIC.RS