Sarajevo je na Koševu u okviru 22. kola Premijer Lige, minimalno, ali zasluženo, savladalo Leotar sa 1:0. Domaći tim je od samog starta krenuo ofanzivno, a prvu priliku je imao Tatomirović u 12. minuti, kada je sa nekih pet metara, loptu poslao preko gola.

sarajevo-leotar

Ipak, bordo tim je potpunu terensku inicijativu krunisao u 21. minuti. Čomor je dobro šutirao, Milenković odbranio, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Husić, kojem je ovo bio prvi gol u dresu Sarajeva.

Četiri minute kasnije, Sesar je šutirao iz slobodnog udarca, a vrlo dobri Milenković je odbranio. Sarajevo je do kraja poluvremena kontrolisalo igru na terenu, a jedini pokušaj gostiju bilježimo u 35. minuti kada je šut Bajata, bez problema ukrotio Adilović.

Na poluvrijeme se otišlo minimlanom prednošću domaćeg sastava, koji je u prvom dijelu uglavnom prijetio nakon ubačaja u kazneni prostor, a odbrana Trebinjaca, na čelu sa iskusnim Miloševićem je dobro zatvorila prilaze golu.

Otvaranje drugog poluvremena, nije donijelo veća uzbuđenja, s tim što su gosti iz Trebinja bili nešto angažovaniji, ali bez prave ideje kako da ugroze gol Sarajeva.

U 65. minuti, Matko se našao u dobroj situaciji, a njegov šut je otišao pored gola, pa je ostalo 1:0.  Husejnović, koji je ušao u igru u nastavku, pokušao je u 77. minuti, ali njegov dobar šut, odbranio je Milenković. Rezervista Haskić je u finišu imao dvije dobre prilike da udvostruči prednost tima sa Koševa, ali je raspoloženi Milenković bio nesavladiv, pa je do kraja ostalo 1:0 za tri nova boda Sarajeva, sa kojima su ostali na trećem mjestu.

Sarajevo-Leotar 1:0 Stadion Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 1500 Sudija: Goran Paradžik. Strijelci: 1:0 Husić 21. minuta.  Žuti Kartoni: Husjenović (Sarajevo), Šaraba (Leotar).

Sarajevo: Adilović, Tortlak, Tatomirović, Belošević, Čomor, Dupovac, Husić (od 46. Bajraktarević), Sesar, Suljić, Krpić (od 62. Husejnović), Matko (od 81. Haskić).

Leotar: Milenković, Nastić, Sušić (od 79. Vuković), Šaraba, Milošević, Bajat, Kokić (od 61. Stojanovski), Lekić,  G. Cimirot (od 72. M Cimirot), Ristić, Aničić.