Danas je u Banja Luci završeno zimsko prvenstvo u plivanju Republike Srpske. Plivači PK Leotar su ostvarili fantastične rezultate i osvojili ukupno 51 medalju i to 25 zlatnih, 13 srebrenih i 13 bronzanih uz oborenih 5 državnih rekorda.

PK Leotar

Ivana Ninković je osvojila 5 zlatnih medalja i to na 50 m prsno sa novim državnim rekordom koji iznosi 32.59, 100 m i 200 m prsno sa novim državnim rekordom koji sad iznosi 2.39.47 i u štafetama 4x100 m slobodno i 4x100 m mješovito uz oboren državni rekord koji sad iznosi 4.39.08 i 1 srebrnu na 50 m kraul.

Nina Žarković je osvojila 5 zlatnih medalja i to na 50 m kraul sa novim državnim rekordom (starim 24 godine ) 26.37, 50m i 100 m delfin i u štafetama 4x100 m slobodno i 4x100 m mješovito uz oboren državni rekord i 1 srebrnu na 100 m kraul.

Ana Čučković u kadetskoj konkurenciji je osvojila 5 zlatnih medalja i 2 zlatne u apsultnoj kategoriji u štafetama i 2 srebrne i 2 bronzane medalje.

Anđela Čučković je osvojila 5 zlatnih u pionirskoj konkurenciji i 2 zlatne u seniorskoj na štafetama uz oboren rekord na 50m leđno kod pionira i 2 srebrne.

Ana Popović u pionirskoj konkurenciji je osvojila 1 zlatnu, 2 srebrne i 1 bronzanu.

Slavić Aljoša 2 srebrne i 1 bronzanu

Mirdinja Nemanja 3 srebrne i 4 bronzane

Telebak Jovana 2 bronzane

Kojović Jana 1 bronzanu

Vlatkovic Anastasija 1 bronzanu i

Mirdinja Nikolina 1 bronzanu.

Najuspješnija takmičarka prvenstva prema FINA bodovima je Ivana Ninković sa osvojenih 786 bodova, na drugom mjestu je Nina Žarković sa osvojenih 736 bodova.

Ovako odlični rezultati pored loših uslova su signal da se ispune obećanja data za izgradnju zatvorenog bazena da i naša djeca imaju uslove kao u Banja Luci.