Bl srb.jpeg

Zavičajni klub Bilećana u Srbiji proslavio je svoju krsnu slavu – prenos moštiju Svetog Save.

Domaćin ovogodišnje slave bio je predsednik opštine Surčin Miloš Dangubić, u ime stogodišnje Radojke Kapor. U ime Zavičajnog kluba Bilećana, prisutne je pozdravio predsednik Udruženja Miodrag Mihi Dunđerović.

Svečanom obilježavanju prisustvovao je i načelnik opštine Bileća, Miodrag Parežanin.

Najprije je u prostorijama kluba obavljeno sječenje slavskog kolača uz prisustvo sveštenika koji je dao blagoslov, a potom je posluženo i žito. Druženje Bilećana i prijatelja nastavljeno je kod Bilećanina Neđa Trklje, koji je od predsednika Društva guslara „Car Lazar“ iz Prištine dobio Lazarevu povelju.