Sestrinstvo.jpeg

Поводом 12. маја – Међународног дана сестринства, у Бијељини се од 11. до 13. маја одржава тродневна Регионална конференција под називом „Будућност сестринства – снага знања, топлина бриге“.

Овај значајан скуп окупио је више од 400 учесника из Републике Српске, Федерације БиХ и региона, с циљем размјене искустава и унапређења сестринске професије.

Испред ЈЗУ Болнице „Свети архиђакон Стефан – 9. јануар“ Требиње конференцији присуствују директор Недељко Ламбета, помоћник директора за немедицинска питања Предраг Врећа, главна сестра болнице Душанка Зечевић, главна сестра кардиологије Рената Кисјелица и главна сестра психијатрије Светлана Перотић.

Конференцију заједнички организују Министарство здравља и социјалне заштите Републике Српске, Федерално министарство здравства и Фондација „Фами“, у оквиру пројекта „Јачање сестринства у БиХ“, који финансира Влада Швајцарске.

Током тродневног рада посебна пажња посвећена је унапређењу здравствене његе, развоју сестринства у заједници, као и континуираној едукацији и професионалном усавршавању медицинских сестара и техничара.

Директор Болнице Требиње Недељко Ламбета упутио је честитку свим медицинским сестрама и техничарима поводом њиховог дана.

„Ваша професија је стуб здравственог система, а ваша посвећеност, знање и хуманост темељ су квалитетне здравствене заштите“, поручио је Ламбета, захваливши медицинским радницима на свакодневном труду и доприносу друштву.