
Млади каратисти из Требиња показали велико срце на Државном првенству у Бихаћу
На Државном првенству за дјецу, које је овог викенда одржано у Бихаћу, наступило је чак 109 клубова са 782 пријаве и 711 такмичара из цијеле БиХ и Републике Српске.
Требињски клуб представљало је седам младих такмичара: Стефан Мишкин, Милица Граховац, Вук Асановић, Кристина Лучић, Христина Вицо, Андрија Миљевић и Анастасија Милојевић.

Из клуба истичу да због недостатка финансијских средстава и превоза нису били у могућности да поведу већи број такмичара, али да су ови млади спортисти достојно представљали свој клуб и град.
Посебно се издвојио наступ Кристине Лучић, која је у борби за бронзану медаљу и пласман у репрезентацију несрећно поражена резултатом 3:2 у посљедњим секундама меча.

Иако је медаља измакла, у клубу наглашавају да је Кристина показала велики потенцијал, борбеност и спортско срце.
„Већини наше дјеце ово је био први наступ на Државном првенству, али су показали огромну храброст, одлучност и напредак из меча у меч“, поручили су из клуба.
Поред спортских резултата, посебно је истакнут значај дружења, тимског духа и пријатељства које спорт доноси младима.
Велику захвалност клуб је упутио компанији ХЕТ, која је обезбиједила превоз за такмичаре, као и родитељима који су пружили подршку током припрема и такмичења.
„Идемо даље још јаче“, поручили су млади каратисти из Требиња.
Шта Ви мислите о овоме?