Ljubisa petrovic.jpeg

Gradonačelnik Bijeljine i funkcioner SDS-a Ljubiša Petrović oglasio se na društvenim mrežama kratkom, ali direktnom porukom o stanju u opoziciji i načinu nastupa na predstojećim izborima.

„Opozicija posljednjih dvadeset godina izlazi na izbore sa zajedničkim kandidatom i ‘ujedinjena’ i gubi, kucnuo je čas da u bitku idemo razjedinjeni!“, poručio je Petrović, prenosi Buka.

„Ako 20 godina gubimo ujedinjeni, kucnuo je čas da idemo razjedinjeni“: Ljubiša Petrović poslao jasnu poruku opoziciji

objava dolazi u trenutku intenzivnih pregovora unutar opozicionog bloka o kandidatima za opšte izbore 2026. godine, ali i sve vidljivijih neslaganja među opozicionim strankama kada je riječ o strategiji nastupa protiv SNSD-a.

Petrovićeva poruka mnogi tumače kao otvorenu kritiku dosadašnjeg koncepta „jednog kandidata opozicije“, koji je godinama bio dominantan model pred izbore u Republici Srpskoj, ali bez očekivanih rezultata.