
Gradonačelnik Bijeljine i funkcioner SDS-a Ljubiša Petrović oglasio se na društvenim mrežama kratkom, ali direktnom porukom o stanju u opoziciji i načinu nastupa na predstojećim izborima.
„Opozicija posljednjih dvadeset godina izlazi na izbore sa zajedničkim kandidatom i ‘ujedinjena’ i gubi, kucnuo je čas da u bitku idemo razjedinjeni!“, poručio je Petrović, prenosi Buka.
„Ako 20 godina gubimo ujedinjeni, kucnuo je čas da idemo razjedinjeni“: Ljubiša Petrović poslao jasnu poruku opoziciji
objava dolazi u trenutku intenzivnih pregovora unutar opozicionog bloka o kandidatima za opšte izbore 2026. godine, ali i sve vidljivijih neslaganja među opozicionim strankama kada je riječ o strategiji nastupa protiv SNSD-a.
Petrovićeva poruka mnogi tumače kao otvorenu kritiku dosadašnjeg koncepta „jednog kandidata opozicije“, koji je godinama bio dominantan model pred izbore u Republici Srpskoj, ali bez očekivanih rezultata.
Šta Vi mislite o ovome?