
На годишњој конференцији Матичног предузећа Електропривреде Републике Српске, генерални директор ЕРС-а Лука Петровић, истакао је да су настављене инвестиције у хидроелектране Дабар и Бистрица.
Пројекат ХЕ Дабар обухвата девет градилишта, а планирано је да почетком октобра ове године буде предат кинеским извођачима.
Када је ријеч о хидроелектрани Бистрица, планирано је да ХЕ Бистрица 1 уђе у пробни рад у априлу 2027. године, док се за ХЕ Бистрица 3 пробни рад очекује у периоду октобар–децембар исте године.
Шта Ви мислите о овоме?