Dodik becirovic.jpeg

Dodik: Bećirović je najveća prijetnja demokratiji i stabilnosti u BiH

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik oštro je kritikovao člana Predsjedništva BiH Denisa Bećirovića, navodeći da on iznosi neistine i da se lažno predstavlja u ime države i ove institucije.

Dodik je naglasio da Bećirovićevi nastupi ne odražavaju zvanične stavove BiH niti samog Predsjedništva, poručivši da evropski zvaničnici sami biraju da li će uvažavati njegove navode. Prema riječima lidera SNSD-a, političko djelovanje Bećirovića obilježeno je stalnim pominjanjem i prizivanjem sukoba, što dodatno otežava unutrašnje odnose i političku situaciju u zemlji. Lider SNSD-a ove stavove iznio je u objavi na društvenoj mreži Iks.

„Bećiroviću se rat stalno priviđa, stalno ga priziva. Ratovao bi, ali nema ni s kim ni protiv koga. Kada bi prestao lagati, sve bi u BiH bilo lakše“, napisao je Dodik.

U svojoj objavi, Dodik je Bećirovića opisao kao isključivu i nestručnu osobu čija je politika zasnovana na mržnji, ocjenjujući ga kao najveću opasnost za građane BiH. On je ukazao na to da evropska stabilnost i otpornost zahtijevaju distanciranje od ovakvih političkih figura koje, prema njegovom mišljenju, pate od krize identiteta. Dodik tvrdi da je Bećirovićev pristup bez ideja i realnih rješenja, te da se radi o „razmetljivom hvalisavcu“ koji ugrožava demokratske procese.

„Isključiv, zaslijepljen, opsjednut, opijen mržnjom. Najveća opasnost za ljude u BiH je upravo Bećirović – nestručan, nesposoban, bezidejan, razmetljiv hvalisavac. Ako Evropa želi da postigne otpornost, mora naučiti da bude otporna na razne Bećiroviće“, istakao je Dodik.