Policija cg.jpg

Nasilje među maloljetnicama u Podgorici: Fizički napad snimale i širili društvenim mrežama

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica procesuirali su dvije šesnaestogodišnjakinje zbog sumnje da su brutalno napale četrnaestogodišnju djevojčicu, snimale incident i snimak dijelile putem društvenih mreža. Krivične prijave podnesene su po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici.

Incident je policiji prijavljen juče, nakon što se saznalo da je 25. aprila 2026. godine u prolazu jedne zgrade na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog došlo do fizičkog obračuna koji je zabilježen mobilnim telefonom.

Detalji brutalnog napada i ponižavanja

Policijska istraga otkrila je uznemirujuće detalje događaja koji se odigrao oko 22 časa u samom centru glavnog grada Crne Gore.

• Napad i povrede: Prvoosumnjičena maloljetnica (16) tereti se za nasilničko ponašanje. Prema navodima policije, ona je nakon kraće verbalne rasprave oborila četrnaestogodišnju djevojčicu na beton, a zatim je brutalno tukla rukama i nogama u predjelu glave i tijela, nanijevši joj tjelesne povrede.

• Snimanje incidenta: Druga šesnaestogodišnjakinja je osumnjičena za neovlašćeno fotografisanje (snimanje). Ona je mobilnim telefonom zabilježila cijeli napad na oštećenu djevojčicu.

• Širenje snimka na Snepčetu: Nakon fizičkog napada, prvoosumnjičena je video-snimak sa svog telefona i preko svog naloga na društvenoj mreži Snepčet proslijedila trećem maloljetnom licu, čime je dodatno izložila žrtvu poniženju.

Krivična odgovornost maloljetnih lica

Policija je brzom akcijom identifikovala učesnice i prikupila dokaze o počinjenim djelima.

„Sumnja se da je prvoprijavljena maloljetnica počinila krivična djela nasilničko ponašanje i neovlašćeno fotografisanje, dok je drugoprijavljena osumnjičena za neovlašćeno fotografisanje“, navodi se u zvaničnom saopštenju Uprave policije.