Gimnazija obilazak.jpeg

Требиње на корак до отварања „Храма науке и умјетности“: Ћурић и Петровић у обиласку велелепне задужбине

Велелепно здање требињске Гимназије „Храм науке и умјетности“, задужбина херцеговачког кнеза Родољуба Драшковића, ускоро би могло да отвори своја врата ученицима и професорима.

Градоначелник Требиња Мирко Ћурић и генерални директор МХ „Електропривреда Републике Српске“ (ЕРС) Лука Петровић обишли су данас објекат како би дефинисали завршне кораке ка његовом пуном стављању у функцију.

Овај архитектонски бисер, који представља један од најсавременијих образовних објеката у региону, плод је визије и филантропије Родољуба Драшковића, али је за његово коначно оживљавање неопходна координација локалних и републичких институција.

Градоначелник Ћурић је нагласио да Град улаже максималне напоре да се све преостале обавезе заврше у што краћем року.

Лука Петровић је, као директор највећег јавног предузећа у Српској, пружио подршку у виду стручних савјета и логистике, истичући значај овог објекта за будућност Требиња.

„Ово није само школа, већ симбол новог Требиња. Храм науке и умјетности задужбинара Родољуба Драшковића је дар какав се ријетко среће у модерном добу и наша је обавеза да га учинимо функционалним за генерације које долазе“, поручено је током посјете.