
Нападач у школи у Кахраманмарашу био ученик, четворо убијених и 20 повријеђених
У Кахраманмарашу на југу Турске догодио се напад у средњој школи Ајсер Чалик, у којем су убијене четири особе, а 20 је повријеђено, потврдио је гувернер овог региона Мукерем Унлуер.
Гувернер је навео да је нападач био ученик те школе, те да је извршио самоубиство након напада.
“Био је ученик осмог разреда. Био је ученик наше школе”, рекао је гувернер и додао:
“Његов отац је бивши полицајац. Сумњамо да је узео очево оружје. Дошао је са 5 пиштоља и 7 оквира. Ушао је у двије учионице”, описао је напад гувернер и додао:
“Имамо четири жртве. Једна је била наставница, а троје су били ученици. Од 20 повријеђених, четворо је у критичном стању и на операцији”.
Он је истакао да је истрага у току, те да за сада нема потврда о нападима на друге школе.
“Није било напада на друге школе. Такве вијести круже друштвеним мрежама”, рекао је он.
Подсјетимо, напад се догодио јуче у школи на југу Турске, а првобитне информације говориле су да је повријеђено 16 особа, док је нападач извршио самоубиство након што га је полиција опколила.
Шта Ви мислите о овоме?