Sudija.jpeg

BIJELJINA - Okružno javno tužilaštvo u Bijeljini podiglo je optužnicu protiv fudbalera Š.P. iz Zvornika zbog napada na sudiju tokom prijateljske utakmice, saopšteno je iz pravosudnih institucija.

Incident se dogodio 6. avgusta 2023. godine na stadionu „Lokvanja“, tokom susreta između FK „Lokanj“ i OFK „Janja“, koji su se te sezone takmičili u Regionalnoj ligi Republike Srpske – Istok.

Prema navodima iz optužnice, Š.P, koji je nastupao za gostujuću ekipu, ušao je u verbalni sukob sa sudijom J.M, nakon čega je, nezadovoljan odlukom o žutom kartonu, fizički nasrnuo na njega.

Navodi se da je sudiju udario pesnicom u potiljak, a potom i u lice, nanijevši mu lake tjelesne povrede, kao i iščašenje prsta šake.

Tužilaštvo mu na teret stavlja krivično djelo nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu, za koje je zakonom predviđena kazna od šest mjeseci do pet godina zatvora.

Optužnicu je potvrdio Osnovni sud u Zvorniku, a postupak protiv osumnjičenog biće nastavljen pred nadležnim sudom.