Zok leotar.jpg

У првој утакмици финала плеј-офа у Палама је ОК „Јахорина“ изгубила од ЖОК „Леотар“ 2:3 ( 25:21, 25:15, 19:25, 19:25, 11:15).

Требињке су након великог преокрета побиједиле у гостима фаворизирану екипу Јахорине.

Екипа Стојана Павловића је губила са 2:0 у сетовима и након великог преокрета дошла је до побједе 2:3 и нанијела Јахорини други пораз у кратком временском размаку (обје побједе у гостима).

Ово је веома важна побједа Требињки јер се реванш за седам дана игра у Требињу (игра се на двије добијене утакмице).

Први сет Требињке су водиле са 7:10, па је било 17:17 и 21:21. До краја првог сета домаћа екипа освојила је четири поена тако да је први сет завршен 25:21. У другом сету Јахорина је водила 10:5, 15:7, 19:10 и на крају је било 25:15.

У трећем сету домаћа екипа је водила 9:8, а након неколико минута 15:17. Требињке нису испуштале предност и овај сет су добиле са 19:25.

Четврти сет домаћа екипа почела је боље и повела са 5:2, па 10:4. Након овога гошће су заиграле боље и долазе до изједначења 15:15 и долазе у вођство од 17:20. До краја сета Леотар није дао шансу Јахорини и овај сет је добио са 19:25.

У петом сету након 4:4 гошће су повеле са 5:9. Након тога било је 7:12 и 11:15 тако да су Требињке овај одлучујући сет добиле са 11:15.

ЖОК „Леотар“: Марија Радовић, Нађа Драпић, Анастасија Радовић, Николина Албијанић, Ања Ђурица, Марија Ковач, Јована Ђајић, Марија Маврак, Лана Пејановић, Јована Турањанин, Марија Кривокапић, Теодора Амбулија, Јана Дурсун. Тренер: Стојан Павловић.