
Предсједник САД Доналд Трамп изјавио је да није потребан „резервни план“ уколико мировни преговори између Сједињених Америчких Држава и Ирана у Пакистану не буду успјешни.
„Не треба вам резервни план. Војска је поражена. Њихова војска је нестала. Деградирали смо скоро све. Имају врло мало ракета. Имају врло мало производних капацитета. Снажно смо их ударили“, рекао је Трамп новинарима у Вашингтону, уочи пута за Шарлотсвил у Вирџинији, преноси амерички портал „The Hill“.
На питање да ли ће данашњи разговори бити једина прилика да се посредује у окончању рата, Трамп је рекао: „Не знам, не могу вам рећи. Морам да видим шта ће се десити сутра“.
Он је рекао да потпредсједнику САД Џеј Ди Венсу жели „срећу“ у преговорима и да је пред њим „велики задатак“.
Амерички предсједник је такође рекао да ће Ормуски мореуз, кључна рута за транспорт нафте, бити отворен „са или без“ Ирана и поручио да неће дозволити наплату проласка бродовима.
Упркос томе, кроз мореуз тренутно пролази мали број бродова, што одржава високе цијене нафте.
„Мислим да ће се све брзо завршити, а ако не, завршићемо то на други начин“, поручио је Трамп.
Потпредсједник САД Џеј Ди Венс отпутовао је у Пакистан заједно са специјалним изаслаником америчког предсједника Стивом Виткофом и Трамповим зетом Џаредом Кушнером, гдје би требало да разговарају о трајном споразуму са Ираном након двонедјељног примирја постигнутог раније ове седмице.
Примирје је, међутим, већ доведено у питање због различитих тумачења, укључујући питање да ли сукоб Израела са Хезболахом у Либану треба да буде обухваћен споразумом. Док Иран и пакистански званичници сматрају да јесте, Израел и америчка администрација тврде супротно.
Трамп: Не треба нам резервни план, Ормуски мореуз биће отворен са или без Ирана
ВАШИНГТОН, 11. априла (Тањуг) - Предсједник САД Доналд Трамп изјавио је да није потребан „резервни план“ уколико мировни преговори између Сједињених Америчких Држава и Ирана у Пакистану не буду успјешни.
„Не треба вам резервни план. Војска је поражена. Њихова војска је нестала. Деградирали смо скоро све. Имају врло мало ракета. Имају врло мало производних капацитета. Снажно смо их ударили“, рекао је Трамп новинарима у Вашингтону, уочи пута за Шарлотсвил у Вирџинији, преноси амерички портал „The Hill“.
На питање да ли ће данашњи разговори бити једина прилика да се посредује у окончању рата, Трамп је рекао: „Не знам, не могу вам рећи. Морам да видим шта ће се десити сутра“.
Он је рекао да потпредсједнику САД Џеј Ди Венсу жели „срећу“ у преговорима и да је пред њим „велики задатак“.
Амерички предсједник је такође рекао да ће Ормуски мореуз, кључна рута за транспорт нафте, бити отворен „са или без“ Ирана и поручио да неће дозволити наплату проласка бродовима.
Упркос томе, кроз мореуз тренутно пролази мали број бродова, што одржава високе цијене нафте.
„Мислим да ће се све брзо завршити, а ако не, завршићемо то на други начин“, поручио је Трамп.
Потпредсједник САД Џеј Ди Венс отпутовао је у Пакистан заједно са специјалним изаслаником америчког предсједника Стивом Виткофом и Трамповим зетом Џаредом Кушнером, гдје би требало да разговарају о трајном споразуму са Ираном након двонедјељног примирја постигнутог раније ове седмице.
Примирје је, међутим, већ доведено у питање због различитих тумачења, укључујући питање да ли сукоб Израела са Хезболахом у Либану треба да буде обухваћен споразумом. Док Иран и пакистански званичници сматрају да јесте, Израел и америчка администрација тврде супротно.
Шта Ви мислите о овоме?