Vlada rs.jpeg

Isplaćeno 5,8 miliona KM za poljoprivrednu mehanizaciju u Srpskoj

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske isplatilo je danas 5.840.284 KM za 1.307 korisnika, putem Agencije za agrarna plaćanja.

Sredstva su namijenjena kao podrška za nabavku poljoprivredne mehanizacije, odnosno priključaka, saopšteno je iz resornog ministarstva.

Ova mjera ima za cilj unapređenje poljoprivredne proizvodnje i jačanje kapaciteta domaćih poljoprivrednika.