
Њемачки дипломата Кристијан Шмит, којег власти Републике Српске не признају за високог представника, напустиће БиХ након завршетка наредних општих избора.
Ову информацију је за Независне новине потврдило неколико дипломатских извора.
Међутим, чини се да разлог његовог одласка неће бити отказ, него одлазак у пензију, пише поменути лист.
Иначе, према договору који се проводи још од Дејтона, високи представник увијек долази из Европе а његов замјеник из САД, док је шеф мисије ОЕБС-а у БиХ увијек Американац.
Шта Ви мислите о овоме?