Ministarstvo privrede ra.jpeg

BANJALUKA – Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske isplatilo je 21.874.752 KM podsticaja za 6.880 korisnika putem Agencije za agrarna plaćanja.

Sredstva su usmjerena na više mjera, uključujući podršku samozapošljavanju žena u ruralnim područjima, investicije u plastenike i podizanje višegodišnjih zasada, kao i nabavku poljoprivredne opreme.

Značajan dio izdvojen je za premije u stočarstvu, među kojima su premije za muzna grla, tovnu junad, ovce i koze, svinje i živinu.

Takođe su isplaćene premije za duvan, kao i podrška za standardizaciju i brendiranje proizvoda.

Iz Ministarstva navode da je cilj ovih mjera unapređenje poljoprivredne proizvodnje i jačanje domaćih gazdinstava.