Iran amazon.jpeg

ТЕХЕРАН – Иранска Револуционарна гарда саопштила је да је гађала компјутерски центар компаније „Амазон“ у Бахреину, као одмазду за нападе на Иран.

Ирански државни медији наводе да су мета били центри за такозване „клауд“ сервисе.

Раније је најављено да ће бити гађане америчке компаније у региону Блиског истока, а међу наведеним су и „Мајкрософт“, „Гугл“, „Епл“, „Интел“, „Ај-Би-Ем“, „Тесла“ и „Боинг“.

Овај потез представља дио шире ескалације тензија у региону.