
БАЊАЛУКА – Влада Републике Српске донијела је одлуку о укидању акциза на гориво у дијелу који припада буџету Српске, што ће грађанима омогућити умањење цијене од 10 фенинга по литру.
Министар трговине и туризма Недо Пуховац изјавио је да је ријеч о значајној мјери како за становништво, тако и за привреду.
Он је појаснио да ће се поврат новца реализовати директно на бензинским пумпама.
„Приликом куповине горива, рачун ће бити умањен за 10 фенинга по литру. Потребно је да грађани имају личну карту издату у Републици Српској и возило са домаћим регистарским ознакама“, навео је Пуховац.
Раније је премијер Саво Минић изјавио да се Влада у потпуности одрекла свог дијела акциза, како би се ублажио удар на грађане због раста цијена горива.
Шта Ви мислите о овоме?