
BANJALUKA – Vlada Republike Srpske donijela je odluku o ukidanju akciza na gorivo u dijelu koji pripada budžetu Srpske, što će građanima omogućiti umanjenje cijene od 10 feninga po litru.
Ministar trgovine i turizma Nedo Puhovac izjavio je da je riječ o značajnoj mjeri kako za stanovništvo, tako i za privredu.
On je pojasnio da će se povrat novca realizovati direktno na benzinskim pumpama.
„Prilikom kupovine goriva, račun će biti umanjen za 10 feninga po litru. Potrebno je da građani imaju ličnu kartu izdatu u Republici Srpskoj i vozilo sa domaćim registarskim oznakama“, naveo je Puhovac.
Ranije je premijer Savo Minić izjavio da se Vlada u potpunosti odrekla svog dijela akciza, kako bi se ublažio udar na građane zbog rasta cijena goriva.
Šta Vi mislite o ovome?