
MADRID – Španija je zatvorila svoj vazdušni prostor za avione koji učestvuju u vojnim operacijama SAD i Izraela protiv Irana.
Prema navodima medija, ovom odlukom zabranjeno je ne samo korišćenje vojnih baza Rota i Moron, već i prelet svim avionima koji učestvuju u operacijama protiv Irana.
Španska vlada ovim potezom pokazuje uzdržan pristup u aktuelnom sukobu, nastojeći da izbjegne direktno vojno angažovanje.
Šta Vi mislite o ovome?