Djsci tb.jpeg

ТРЕБИЊЕ – Градоначелник Требиња Мирко Ћурић примио је у Градској управи младе учеснике програма „Бус демократије“, који има за циљ јачање повјерења и сарадње између младих и локалних власти.

Програм окупља 41 учесника из 16 градова, међу којима је и пет представника из Требиња, а посјета овом граду дио је активности које подразумијевају директан дијалог младих са носиоцима власти.

Састанку су присуствовали и замјеник градоначелника Драшен Бошковић, предсједник Скупштине града Здравко Бутулија и начелник Одјељења за омладину и спорт Ненад Кандић.

Током сусрета, млади су представили своје приједлоге и иницијативе за унапређење сарадње са локалним заједницама, укључујући и конкретна рјешења развијена у оквиру програма.

Ћурић је захвалио учесницима на посјети и похвалио њихов ангажман, истичући значај активног укључивања младих у креирање локалних политика.

Он је нагласио да је Градска управа отворена за разматрање предложених идеја и њихову примјену у пракси.

Говорећи о политикама усмјереним ка младима, подсјетио је на програме подршке који се већ реализују, укључујући стипендије, помоћ ученицима и студентима, подршку младима у руралним подручјима, као и иницијативе стамбеног збрињавања младих брачних парова.

Посебно је представљен и пројекат „Ново Требиње“, који предвиђа стратешки развој града уз фокус на потребе младих и побољшање квалитета живота становништва.

Учесници су истакли да је овај сусрет значајан корак ка јачању повјерења између младих и локалне власти, те похвалили изглед и уређеност града, изражавајући интересовање да у будућности живе у Требињу.

Програм „Бус демократије“ реализује се уз подршку иницијативе „RYCOgnizing YPS“, коју финансира Савезна Република Њемачка, а спроводи Канцеларија за регионалну сарадњу младих (RYCO).