Avion iran.jpeg

TEHERAN – Iran tvrdi da je u napadu na vazduhoplovnu bazu Princ Sultan u Saudijskoj Arabiji uništen američki avion za rano upozoravanje tipa AVAKS.

Prema navodima iranskih medija, objavljeni su satelitski snimci koji, kako tvrde, prikazuju potpuno uništenje aviona E-3G „Sentri“.

U opisu snimaka navodi se da letjelica nije samo oštećena, već u potpunosti uništena.

Ranije je saopšteno da su u istom napadu oštećeni i drugi američki avioni, uključujući letjelice za dopunu goriva u vazduhu.

Za sada nema zvanične potvrde Sjedinjenih Američkih Država o obimu pričinjene štete.