
HAMILTON – Predsjednik SAD Donald Tramp izjavio je da bi Kuba mogla biti naredna meta američkih aktivnosti nakon Irana, ukazujući na, kako je naveo, uspjeh nedavnih vojnih operacija.
Govoreći na konferenciji na Floridi, Tramp je istakao da je izgradio „veliku vojsku“ koja se, kako je rekao, ponekad mora koristiti.
– Izgradio sam ovu veliku vojsku… ali ponekad je morate koristiti. A Kuba je sljedeća, usput – rekao je on.
Nakon toga je ublažio izjavu, pozivajući medije da je zanemare.
– Ali pravite se da to nisam rekao. Molim vas, mediji, zanemarite tu izjavu – dodao je Tramp.
On je i ranije nagovještavao da bi se fokus američke politike mogao preusmjeriti na Kubu, uz tvrdnje da se razmatraju različite opcije u vezi sa tom zemljom.
Šta Vi mislite o ovome?