Narodna skupstina rs.jpg

Народна скупштина РС изабрала потпредсједнике Владе и правобраниоца

БАЊАЛУКА – Народна скупштина Републике Српске на 18. редовној сједници изабрала је нове потпредсједнике Владе и правобраниоца, те извршила измјене у скупштинским тијелима.

За потпредсједника Владе Републике Српске из реда бошњачког народа изабран је министар здравља и социјалне заштите Ален Шеранић.

На функцију потпредсједника Владе из реда хрватског народа именована је министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Анђелка Кузмић.

За правобраниоца Републике Српске изабрана је Јелена Пајић Баштинац на мандат од четири године.

Народна скупштина је уједно разријешила Игора Црнатка дужности замјеника предсједника и члана Одбора за уставна питања.

За замјеника предсједника и члана Одбора за уставна питања изабран је Миланко Михајилица.