
Народна скупштина РС изабрала потпредсједнике Владе и правобраниоца
БАЊАЛУКА – Народна скупштина Републике Српске на 18. редовној сједници изабрала је нове потпредсједнике Владе и правобраниоца, те извршила измјене у скупштинским тијелима.
За потпредсједника Владе Републике Српске из реда бошњачког народа изабран је министар здравља и социјалне заштите Ален Шеранић.
На функцију потпредсједника Владе из реда хрватског народа именована је министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Анђелка Кузмић.
За правобраниоца Републике Српске изабрана је Јелена Пајић Баштинац на мандат од четири године.
Народна скупштина је уједно разријешила Игора Црнатка дужности замјеника предсједника и члана Одбора за уставна питања.
За замјеника предсједника и члана Одбора за уставна питања изабран је Миланко Михајилица.
Шта Ви мислите о овоме?