
Iranski vojni portparol ismijao SAD: „Pregovarate sami sa sobom“
TEHERAN – Iranski vojni portparol Ebrahim Zolfagari odbacio je američke inicijative za primirje, navodeći da Sjedinjene Američke Države u stvari „pregovaraju same sa sobom“.
Njegova reakcija uslijedila je nakon što je administracija američkog predsjednika Donalda Trampa, posredstvom Pakistana, dostavila Iranu prijedlog primirja u 15 tačaka, prenosi Asošijeted pres.
Zolfagari je ocijenio da se strateška moć Sjedinjenih Država pretvorila u „strateški neuspjeh“.
„Da ste doista globalna supersila kao što tvrdite, već biste se sami izvukli iz ovog haosa. Ne pokušavajte svoj poraz prikazati kao sporazum. Vrijeme vaših praznih obećanja je završilo“, poručio je Zolfagari.
On je dodatno doveo u pitanje unutrašnje odnose u Sjedinjenim Državama.
„Jesu li vaši unutrašnji sukobi eskalirali do te mjere da pregovarate sami sa sobom?“ upitao je.
„Naš je stav od prvog dana isti i takav će i ostati: neko poput nas nikada neće pristati na dogovor s nekim poput vas. Ni sada, ni ikada“, zaključio je Zolfagari.
Šta Vi mislite o ovome?