Paketomat.jpeg

TREBINJE – U gradu je pušten u rad paketomat „Pošta Srpske“, koji omogućava građanima da pošiljke preuzimaju 24 časa dnevno, sedam dana u sedmici.

Paketomat je postavljen na benzinskoj stanici „Nestro petrol“ u ulici Trebinjskih brigada, a korisnicima omogućava brzo i jednostavno preuzimanje pošiljki bez čekanja u redu i bez ograničenja radnim vremenom pošte.

Riječ je o savremenom uređaju koji funkcioniše tako što korisnik, nakon pristizanja pošiljke, dobija jedinstveni kod putem SMS-a ili Vibera, koji unosi na uređaju, nakon čega se ormarić sa pošiljkom automatski otvara.

Ova usluga posebno je prilagođena građanima koji kupuju putem interneta ili zbog obaveza ne mogu da preuzmu pošiljke u redovnom radnom vremenu.

Iz „Pošta Srpske“ ističu da uvođenje paketomata predstavlja korak ka modernizaciji i digitalizaciji usluga, s ciljem veće dostupnosti i efikasnosti za korisnike.

Najavljeno je da će u narednom periodu biti nastavljeno uvođenje sličnih rješenja i na drugim lokacijama.