Tunel.jpeg

Сви путеви у источној Херцеговини су проходни упркос снијегу, али возачима се савјетује опрез и поштовање зимских услова.

Према информацијама из предузећа „Херцеговинапутеви“, снијег је очишћен са коловоза на превоју Чемерно код Гацка, као и у вишим предјелима према Фочи и Билећи, гдје је посут абразивни материјал.

У нижим крајевима пада киша, док су на појединим дионицама забиљежени одрони које екипе редовно уклањају.

Надлежни истичу да нема већих проблема у одвијању саобраћаја, али апелују на возаче да буду опрезни и поштују постављену сигнализацију.

Иако је зимска сезона званично завршена 15. марта, подсјећа се да је до 1. априла обавезна употреба зимске опреме на путевима.