
Мојсиловић и командант КФОР-а: Неопходне мјере за очување мира и заштиту Срба на Косову и Метохији
Начелник Генералштаба Војске Србије Милан Мојсиловић и командант КФОР-а Озкан Улуташ разговарали су о безбједносној ситуацији на Косову и Метохији, оцијенивши да је важно да међународне снаге предузму неопходне мјере ради очувања мира и стабилности и заштите српског становништва.
Током разговора анализирана је безбједносна ситуација у покрајини и активности које Војска Србије и КФОР спроводе с циљем праћења стања на терену и спречавања могуће ескалације кризе, саопштило је Министарство одбране Србије.
У свјетлу најављене примјене спорних закона о странцима и возилима оцијењено је да је безбједносна ситуација на Косову и Метохији осјетљива и крхка.
У саопштењу се наводи да је изузетно важно да КФОР, као једина легитимна оружана формација на Косову и Метохији, повећа будност и предузме неопходне мјере како би се очували мир и стабилност и заштитили Срби као најугроженији дио становништва.
Мојсиловић је указао да су једнострани потези Приштине и настојања да се такозване косовске безбједносне снаге трансформишу у војску у супротности са Резолуцијом 1244 Савјета безбједности УН и потписаним споразумима.
Он је оцијенио да је ријеч о провокативним активностима које, како је навео, негативно утичу на безбједност у покрајини и региону.
Шта Ви мислите о овоме?