Brod.jpeg

Трамп: Више земаља шаље ратне бродове да осигура пловидбу кроз Ормуски мореуз

Амерички предсједник Доналд Трамп изјавио је да ће више земаља заједно са Сједињеним Америчким Државама послати ратне бродове како би осигурале да Ормуски мореуз остане отворен и безбједан за пловидбу.

Трамп је у објави на друштвеној мрежи „Трут Соушал“ навео да ће земље које би могле бити погођене евентуалним покушајем Ирана да затвори овај важан морски пролаз упутити своје бродове у регион.

“Многе земље, посебно оне које би биле погођене покушајем Ирана да затвори Ормуски мореуз, послаће ратне бродове заједно са Сједињеним Америчким Државама како би мореуз остао отворен и безбједан”, написао је Трамп.

Он је додао да очекује да ће се овој операцији придружити и друге велике државе.

“Вјероватно је да ће Кина, Француска, Јапан, Јужна Кореја, Уједињено Краљевство и друге земље послати бродове у то подручје како би Ормуски мореуз више био угрожен”, написао је Трамп.

Трамп је у објави навео и да су Сједињене Америчке Државе уништиле војне капацитете Ирана.

“Већ смо уништили 100 одсто војних капацитета Ирана”, рекао је Трамп, додајући да Иран и даље може покушати да пошаље дронове, мине или ракете у то подручје.