Bebe.jpeg

U Republici Srpskoj rođeno 25 beba, najviše u Banjaluci

U porodilištima širom Republike Srpske u protekla 24 časa rođeno je 25 beba, od čega 11 djevojčica i 14 dječaka, potvrđeno je Srni.

Najviše novorođenčadi rođeno je u Banjaluci – 12 beba. U Doboju, Gradišci, Bijeljini i Foči rođene su po dvije bebe, dok je u Zvorniku, Prijedoru, Istočnom Sarajevu, Trebinju i Nevesinju rođena po jedna beba.

U Banjaluci je rođeno pet djevojčica i sedam dječaka. U Doboju su rođene dvije djevojčice, u Foči dva dječaka, dok su u Gradišci i Bijeljini rođeni po jedna djevojčica i jedan dječak.

U Istočnom Sarajevu i Prijedoru rođena je po jedna djevojčica, dok su u Zvorniku, Trebinju i Nevesinju rođeni po jedan dječak.