viktor orban.jpg

Orban nakon razgovora sa Putinom sazvao hitan sastanak o energetskoj bezbjednosti.

Mađarski premijer Viktor Orban sazvao je hitan sastanak Savjeta za energetsku bezbjednost nakon razgovora sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom o zaoštrenoj situaciji u vezi sa Iranom i na Bliskom istoku, kao i mogućim posljedicama po globalno energetsko tržište.

Kako je navedeno, Putin i Orban su razgovarali o naglom pogoršanju prilika u regionu, uključujući uticaj aktuelnih dešavanja na snabdijevanje energijom.

Orban je nakon razgovora na društvenim mrežama saopštio da je održan sastanak nadležnog tijela.

„Sazvao sam sastanak Savjeta za energetsku bezbednost. Razmotrili smo situaciju na energetskom tržištu. Potrebni su nam jeftini ruski gas i nafta“, rekao je Orban.