Godisnjica mice ljubibratixa1.jpeg

Povodom godišnjice smrti vojvode Mića Ljubibratića, grupa Hercegovaca okupila se danas na Novom groblju u Beogradu kako bi mu odala pomen i položila vijenac.

Godisnjica mice ljubibratixa2.jpeg

Nekoliko Hercegovaca položilo je lovorov vijenac sa trobojkom i prigodnom posvetom na grob vojvode Mića Ljubibratića, uz prisustvo sveštenika koji je služio pomen. Okupljeni su istakli da su željeli da dostojanstveno obilježe godišnjicu njegove smrti i podsjete na značaj koji je imao u istoriji srpskog naroda.

Kako su naveli, cilj okupljanja bio je i da se javnost podsjeti na mjesto gdje počiva vojvoda, kako bi svi zainteresovani sunarodnici mogli da posjete njegov grob.

Grob vojvode Mića Ljubibratića nalazi se na parceli 10 Novog groblja u Beogradu, kod Crkve Svetog