Smait.jpeg

Odbrojavanje do jednog od najznačajnijih energetskih događaja u regionu zvanično je počelo.

TREBINJE – Samit energetike „SET – Trebinje 2026“ biće održan od 25. do 27. marta u velikoj sali Kulturnog centra u Trebinju, pod sloganom „AI pokreće i kreira energetsku budućnost regiona“.

U organizaciji kompanije „SAMIT ENERGETIKE – SET“ d.o.o, sedmo izdanje Samita okupiće vodeće stručnjake iz oblasti energetike, predstavnike institucija, donosioce odluka, investitore i kompanije iz cijelog regiona.

SET Trebinje je prepoznat kao jedna od najznačajnijih regionalnih platformi za dijalog o energetskoj tranziciji, investicijama i tehnološkim inovacijama.

Samit se realizuje uz podršku MH „Elektroprivreda Republike Srpske“, Grada Trebinja, Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, Vlade Republike Srpske, Ministarstva energetike i rudarstva RS, te uz generalno sponzorstvo kompanije „ELNOS Group“.

Ovogodišnji program donosi tri dana panel diskusija i stručnih izlaganja sa akcentom na primjenu vještačke inteligencije u energetici, digitalizaciju elektroenergetskog sistema, investicije u obnovljive izvore energije, tržište električne energije i PPA modele, uticaj CBAM mehanizma, modernizaciju mreže, kao i geotermalnu i nuklearnu energiju.

Pored zvaničnog programa, učesnike očekuju networking događaji, After Party i tradicionalna „Hercegovačka večera“.

Prijave su u toku, a rok za registraciju je 20. mart 2026. godine.