
Словачки премијер Роберт Фицо изјавио је да Украјина неће добијати ванредно снабдијевање електричном енергијом из Словачке док се не обнови проток нафте преко нафтовода „Дружба“.
Фицо је навео да је упутио захтјев управи електродистрибуције да обустави испоруке електричне енергије Украјини до поновног успостављања протока нафте ка Словачкој.
„Од данас, ако се Кијев обрати Братислави са захтјевом за помоћ у стабилизацији украјинске енергетске мреже, неће добити помоћ“, навео је Фицо у саопштењу.
Додао је да ће ова мјера бити укинута након што се обнови транспорт нафте преко Украјине у Словачку.
Шта Ви мислите о овоме?