
Ponedjeljak, 16. februar 2026. godine, proglašen je neradnim danom u Republici Srpskoj povodom obilježavanja Sretenja – Dana državnosti Republike Srbije i Dana državnosti Republike Srpske.
Vlada Republike Srpske donijela je ovu odluku na prvoj telefonskoj sjednici, a zaključak se odnosi na sve republičke organe i organizacije, kao i na organe jedinica lokalne samouprave.
Neradni dan važi i za javna preduzeća i ustanove na teritoriji Republike Srpske, koje tog dana neće obavljati redovne radne aktivnosti.
Odluka je donesena s ciljem dostojanstvenog obilježavanja Sretenja, koje se zajednički proslavlja kao Dan državnosti Srbije i Dan državnosti Republike Srpske.
Šta Vi mislite o ovome?