Vlada.jpeg

Понедјељак, 16. фебруар 2026. године, проглашен је нерадним даном у Републици Српској поводом обиљежавања Сретења – Дана државности Републике Србије и Дана државности Републике Српске.

Влада Републике Српске донијела је ову одлуку на првој телефонској сједници, а закључак се односи на све републичке органе и организације, као и на органе јединица локалне самоуправе.

Нерадни дан важи и за јавна предузећа и установе на територији Републике Српске, које тог дана неће обављати редовне радне активности.

Одлука је донесена с циљем достојанственог обиљежавања Сретења, које се заједнички прославља као Дан државности Србије и Дан државности Републике Српске.