
Muškarac star 38 godina iz Zagreba osumnjičen je da je zloupotrijebio teško životno stanje šezdesetjednogodišnjeg muškarca i držao ga u uslovima koji ukazuju na trgovinu ljudima, a slučaj je otkriven slučajno tokom policijske istrage u drugoj polovini januara.
Prema saopštenju zagrebačke Policijske uprave, osumnjičeni je iskoristio teško finansijsko i psihosocijalno stanje starijeg muškarca, namamivši ga lažnim obećanjem o zaposlenju. Policija sumnja da se sve dogodilo sredinom decembra 2025. godine, kada je 38-godišnjak ponudio posao na svom imanju na području Svete Nedelje, uz obećanje novčane naknade.
Nakon što ga je doveo na imanje, osumnjičeni je, kako se navodi, žrtvu smjestio u objekat namijenjen za držanje domaćih životinja, bez osnovnih sanitarnih i higijenskih uslova. Tu je šezdesetjednogodišnjak, prema sumnjama policije, boravio u nehumanim uslovima.
Tokom boravka na imanju, žrtva je svakodnevno bila primoravana na teške fizičke poslove, uključujući brigu o životinjama, čišćenje, istovar tereta i prikupljanje drva za ogrev, bez ikakve novčane ili druge naknade.
Zbog teškog psihičkog stanja, oštećeni nije znao tačnu lokaciju na kojoj se nalazi. Iako je, kako se navodi, u više navrata tražio da bude vraćen kući, osumnjičeni je to odbijao.
Policijski službenici su na žrtvu naišli slučajno, dok su u drugoj polovini januara radili na rasvjetljavanju drugog krivičnog djela. Nakon što su na imanju uočili muškarca, odmah je pokrenuta istraga radi utvrđivanja svih okolnosti ovog slučaja.
Šta Vi mislite o ovome?