Kosovo rektorat.jpeg


Јутрос је у зграду Ректората Универзитета у Приштини са привременим сједиштем у Косовској Митровици ушла група непознатих лица у цивилу, која су руководству ове високошколске установе уручилa документ са захтјевом да се Факултет техничких наука исели у року од 30 дана или да се закључи уговор са Универзитетом у Приштини.

Ректор Универзитета у Приштини са сједиштем у Косовској Митровици Небојша Арсић потврдио је за Косово онлајн да је ријеч о неочекиваном догађају и да присутни нису имали обиљежја полиције.

„Сви смо били непријатно изненађени. Не знамо да ли је у полицију, људи су били у цивилу. Донели су папир са Универзитета у Приштини, у коме пише да се зграда Факултета техничких наука налази на локацији која припада Универзитету у Приштини и тражи да се у року од 30 дана зграда факултета исели или на неки начин ступи у уговорни однос са њима. Ми смо погледали и те катастарске наводе, парцела на којој се налазе технички факултети никада није била власништво Универзитета у Приштини, чак ни прије рата“, казао је Арсић.

Према његовим ријечима, руководство Универзитета ће анализирати достављени документ и предузети даље кораке у складу са законом, а о читавом случају биће обавијештене и надлежне институције.