
Na Prvenstvu Bosne i Hercegovine, koje je ovog vikenda održano u Vitezu, džudisti „Hercegovine“ su u jakoj konkurenciji osvojili tri medalje – jednu zlatnu, jednu srebrnu i jednu bronzanu.
Zlatnu medalju osvojio je Dimitrije Jokanović, koji je u kategoriji poletaraca stigao i do titule prvaka Bosne i Hercegovine. Srebro je pripalo Damjanu Tanasijeviću, dok je bronzanu medalju osvojio Nikola Miletić.
Kako ističu iz kluba, zahvaljujući ovim rezultatima, Džudo klub „Hercegovina“ je u ukupnom plasmanu zauzeo treće mjesto, što predstavlja izuzetan uspjeh i još jednu potvrdu kvalitetnog rada, predanosti i sportskog duha kluba.
Na prvenstvu u Vitezu nastupilo je ukupno 297 takmičara iz 53 kluba.
Šta Vi mislite o ovome?