Pavle dabic.jpeg

Takmičari Džudo kluba „Leotar“ učestvovali su danas na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za seniore i poletarce, održanom u Vitezu, gdje su osvojili ukupno četiri medalje – jednu zlatnu i tri srebrne.

U seniorskoj konkurenciji najuspješniji je bio Pavle Dabić, koji je sigurnim i dominantnim borbama osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 60 kilograma.

Kod poletaraca, koji su pokazali izuzetnu borbenost i talenat, srebrne medalje osvojili su Balša Vujović, Andrija Kržić i Helena Živanić.

Svi osvajači medalja ovim rezultatima izborili su plasman na Balkansko prvenstvo.

Na Prvenstvu BiH u Vitezu nastupilo je ukupno 297 takmičara iz 53 džudo kluba.