Ugovor era.jpeg

BANJALUKA – U Ugljeviku je danas potpisan ugovor o prenosu prava na koncesiju za eksploataciju uglja na ležištu „Istok dva“ sa kompanije „Komsar enerdži“ na Rudnik i Termoelektranu „Ugljevik“.

Ugovor su potpisali ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić u ime Vlade Srpske, predstavnik preduzeća „Komsar enerdži Republika Srpska“ Aleksandar Lozo i direktor RiTE „Ugljevik“ Žarko Novaković.

Vlada Republike Srpske dala je saglasnost za prenos prava na koncesiju, čime su stvoreni uslovi za planiranje i početak eksploatacije uglja na lokalitetu „Istok dva“.

Iz RiTE „Ugljevik“ istaknuto je da ovaj potez predstavlja važan korak ka dugoročno stabilnom i nesmetanom radu rudnika.

Koncesiono polje „Istok dva“ obezbjeđuje rad termoelektrane u narednih više od 20 godina.