Djokic.jpeg

Vlada Republike Srpske dala je saglasnost za potpisivanje ugovora o prenosu prava na koncesiju sa kompanije „Komsar enerdži“ na Rudnik i Termoelektranu „Ugljevik“, čime su stvoreni uslovi za nesmetan rad ovog preduzeća, izjavio je ministar energetike i rudarstva Petar Đokić.

Đokić je pojasnio da se ovom odlukom stvaraju preduslovi za planiranje i eksploataciju uglja na lokalitetu „Istok dva“.

Prema njegovim riječima, procjene ukazuju da se na ovom području nalaze kvalitetne rezerve uglja, te da će prenos koncesije omogućiti povoljniju eksploataciju i efikasniju proizvodnju.

Ministar je naglasio da je postupak morao trajati izvjesno vrijeme, jer je bilo neophodno sprovesti sve ekonomske i pravne radnje kako bi Vlada mogla, u skladu sa zakonom, donijeti ovakvu odluku.