
U 15. kolu Prvenstva BiH u Tuzli je KK „Sloboda“ pobijedila KK „Leotar“ rezultatom 92:63 (18:19, 24:18, 27:16, 23:10) . Ovo je šesta uzastopna pobjeda Tuzlaka koji nemaju poraz pred svojom publikom.
Drugi put u ovoj sezoni Leotar je izgubio velikom razlikom jer je u Trebinju Sloboda slavila 88:65.
Trebinjci su bolje počeli utakmicu i u dva navrata imali po pet koševa razlike (10:15, 12:17), ali je prvih deset minuta pripalo završilo 18:19.
Domaćin je odmah na početku druge četvrtine trojkom Jugovića preokrenuo vođstvo na 21:19 i polako ga povećavao tako da je u 16. minutu trojkom Zahiragića prvi put ostvarena dvocifrena prednost 33:23, ali se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 42:37.
Tuzlaci su nastavili sa dobrom igrom i u 26. minutu imali prvi put i preko dvadeset koševa razlike 61:40, a u posljednjih deset minuta ušlo se sa 69:53.
Domaćin je u jednom trenutku imao i plus 31 u 37. minutu (90:59), a konačan rezultat je 92:63.
Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Tomašević sa 16 i Štulić sa 15 koševa, a kod Leotara samo trojica košarkaša imala su dvocifreni koš učinak i to Lewis 15, Gobović 12 i Cvijetinović 10 koševa.
U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Basket" iz Živinica.
KK "Sloboda": Zahiragić 6, Čampara 14, Tomašević 16, Milovanović 6, Štulić 15, Jakupović 9, Kahrić, Bukva 3, Mulić 3, Čovičković, Glogovac 11, Jugović 9. Trener: Marko Trbić.
KK "Leotar": Lewis 15, Gobović 12, Cvijetinović 10, Milidragović 5, Rosemond 7, Mijović 6, Vuković, Šakotić, Vučinić, Daković 2, Marković 6. Trener: Dragoljub Vidačić.
Šta Vi mislite o ovome?