
Neki ljudi kao da od samog početka života nose teret koji drugi nemaju.Gdje god da se pojave, okolnosti se iskomplikuju, a sreća kao da ih uporno zaobilazi.Dok jedni lako prolaze kroz život i sve im ide naruku, postoji horoskopski znak koji stalno ima osjećaj da ide uzbrdo i protiv struje.
Astrolozi ga često opisuju kao hroničnog gubitnika, simbol loše sreće i emotivnog stradanja.Iako su mu namjere čiste, najčešće ostane pogrešno shvaćen, skrajnut ili zanemaren.Ko nosi titulu najvećeg baksuza Zodijaka?
Ribe.
One su nježne, intuitivne i sanjive, ali istovremeno i previše povjerljive.Ribe imaju naviku da ljudima daju više šansi nego što zaslužuju, da ostaju i onda kada ih to boli i da se vežu tamo gdje drugi odavno dignu ruke.Njihova saosjećajnost je istovremeno blagoslov i kazna.U ljubavnim odnosima često biraju pogrešne partnere, u poslu ih drugi prestiže, a u svakodnevici imaju utisak da stalno kasne za životom.
Zašto su baš Ribe najčešće na udaru?Zato što su duboko emotivan vodeni znak sklon idealizaciji.Oni vide ono što bi neko mogao biti, a ne ono što jeste.Ne znaju na vrijeme da postave granice, teško izgovaraju „ne“, a lako pristaju na kompromise koji im štete.Kada se tome dodaju astrološki uticaji Neptuna i težina Saturnovih tranzita, Ribe postaju primjer kako dobra namjera može završiti kao lični poraz.
Ipak, ni za njih priča nije bez izlaza.Onog trenutka kada Ribe nauče da ne spašavaju svakoga, da ne troše energiju na one koji ih iscrpljuju i da ne traže potvrdu sopstvene vrijednosti kod drugih, dešava se preokret.Tada prestaju biti baksuzi i postaju najmudriji znak Zodijaka.Njihova istinska snaga leži u osjetljivosti, ali samo onda kada je ne poklanjaju svakome.
Šta Vi mislite o ovome?